| Menşe yeri: | Çin |
| Marka adı: | Jnicon |
| Sertifika: | CE,TUV,UL,RoHS |
| Model numarası: | M25 |
| Min sipariş miktarı: | 100 (10 Çift numune) |
|---|---|
| Fiyat: | negotiable |
| Ambalaj bilgileri: | Yüksek kaliteli ihracat kartonu |
| Teslim süresi: | 3-6 iş günü |
| Ödeme koşulları: | T/T, Paypal, L/C, Western Union |
| Yetenek temini: | 10000/gün |
| Koruma seviyesi: | IP67 | Sabitle: | 5pin Güç Konektörleri |
|---|---|---|---|
| Cinsiyet: | Erkek fiş kadın soketi | Mevcut derecelendirme (A): | 30A Maks. |
| Çalışma Gerilimi: | 500V | Malzeme: | PPA |
| Bağlantı yolu: | Basmalı Kilitleme | Montaj teli: | Lehimleme |
| Vurgulamak: | M25 5 pin waterproof DC connector,30A wire to board connector,circular plastic power connector |
||
M25 waterproof round electrical connectors is the perfect solution to make your own waterproof connection cables easily. soldering is required and installation just takes a few minutes.
| Operation Parameters | |
| Voltage Rating | 600VAC max |
| Current Rating | 30A max |
| Min Wire Size OD | 6.5mm ~ 10mm |
| Max Wire Size OD | 10.5mm ~ 18mm |
| Max.Cable Cross Section Area | 0.5mm2 ~ 6.0mm2 |
| Technical Parameters | |
| Contact Resistance | 10 mΩ max |
| Insulation Structure | 500 MΩ at 500VDC |
| Operating Temperature | -40°C ~ +105°C |
| IP Class | IP67 (1m / 30min) |
| Mold Material | PA66 |
| Contact/Terminal Material | Gold Plated Brass |
| Seal Material | Silicone |
Once assembled, the M25 waterproof ac power plug is easy to plug and play while keeping the elements and water out of splices and junctions. To disconnect, just unscrew the main body and pull apart the two ends.The M25 Waterproof conector has multiple waterproofing levels, consisting of o-rings, waterproof sealant, and flexible end seals designed to tighten and close when screwed together.
![]()
This M25 circular power connector has a waterproof rating of IP67. To assemble the M25 ip67 waterproof connector,only a Screwdriver is required to attach the two wires inside each main body. Once each side is connected, the wiring is fully protected from the elements.
If soldering version needed, its also avialble.
![]()
İlgili kişi: Ms. Carly Lu
Tel: +86 15986694303
2 Pinli Su Geçirmez Dairesel Konnektörler, 50A 500V Dairesel Kablo Konnektörleri
20A 3 Pimli Suya Dayanıklı Dairesel Konnektörler, M19 IP68 Dairesel Konnektörler
5 Pinli Su Geçirmez Dairesel Konnektörler, Güç Kablosu M25 Dairesel Konnektör IP67
Toz Korumalı IP67 M19 Konnektör 3 Güç 2 Sinyali İyi Germe Direnci
Erkek Kadın Suya Dayanıklı Güç Konnektörü 3 Pimli Esnek Uç Conta Tasarımı
IP67 Kablo ile Suya Dayanıklı Güç Konektörü, 20A Elektrik Güç Kablosu Konnektörleri
30A 500V Suya Dayanıklı Güç Konnektörü, Jnicon Panel Montajlı Güç Konnektörü
Jnicon LED Su Geçirmez Güç Konnektörü, Su Geçirmez M15 Konnektörü 4 Yönlü Paralel
M16 IP68 Su Geçirmez Veri Konektörü, IP68 Su Geçirmez Erkek Dişi Konektör
Panel Tipi Su Geçirmez Veri Konnektörü IP67 5A Soketli 12 Pin Erkek Dişi Fiş
Jnicon 9 Pin Kadın Suya Dayanıklı Veri Konektörü, IP67 3 Pinli Otomatik Suya Dayanıklı Konnektörler
Turuncu Bölme Su Geçirmez Veri Konektörü, M25 Su Geçirmez HDMI Konektörü