| Menşe yeri: | Çin |
| Marka adı: | Jnicon |
| Sertifika: | TUV, UL, 3C, CE, ROHS, ISO90001 |
| Model numarası: | Su geçirmez dairesel bağlayıcılar |
| Min sipariş miktarı: | 100 (10 Çift numune) |
|---|---|
| Fiyat: | negotiable |
| Ambalaj bilgileri: | 1. Plastik Çanta 2.Carton 3. Müşterinin gereksinimi başına |
| Teslim süresi: | 3-5 gün |
| Ödeme koşulları: | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Yetenek temini: | 10000 çift/gün |
| Ürün türü: | 3 pinli dairesel konnektör | Akım/Gerilim: | 50A 500V Güç Konektörü |
|---|---|---|---|
| Dayanıklılık: | 1500 kez tak/çıkar | Su Geçirmez Seviye: | IP67 |
| Başvuru: | LED ekran, Elektrik ekipmanı | İletişim Malzemesi: | Bakır Alaşım (Altın Plaka) |
| Vurgulamak: | 50A waterproof electrical connectors,M25 quick lock connectors,500V outdoor waterproof connectors |
||
Jnicon 3 Pin Male Female Waterproof Circular Connector 50A LED Lighting IP67
Description of Jnicon 3 Pin Male Female Waterproof Circular Connector
1. 2pin, 3pin, 9pin, 22 pin, 32 pins are available.
2. The max.cable diameter: 16.0 mm.
3. plug/unplug locking style,easy to assemble.
4. stable, compression, anti-explosion and anti-deformation.
5. gold-plated contact, high performance of corrosion resistance and electrical conductivity effectively deal with temperature rise.
6. protection level: IP67
Specifiction of 10A waterproof circular connector
| Connecting mode | plug/unplug Locking |
| Protection level | IP67 |
| Cable specification | Max 10AWG |
| diameter range | Φ6-Φ16 |
| Current rating(A) | 50A |
| Operating voltage(AC.V.rms) | 500V |
| Withstand voltage(AC.V)1min | 2500V |
| Temperature rating | -40°C~105°C |
| Method of connecting cable | Solder |
| Prevent the combustion level | UL94-V0 |
| Material | |
| Shell&insulated parts | High performance engineering plastics |
| Contact pin | Copper alloy(gold-plated) |
| Spring | Stainless steel |
Product detail picture
♦ Your drawings and samples are warm welcomed since our professional R&D team can help to customize the items you want.
♦ It can effectively resist vibration and shock, and can prevent broken connection caused by pulling cables. It is absolutely reliable and convenient to plug in very limited space.
![]()
FAQ
Q: How to buy your products?
A: You need to do as followings:
* Confirm Current Rating and Number of Contacts
* Confirm Connector and Contact Gender
* Confirm Assembly style
* Confirm Mating style ( series or parallel)
* Confirm Cable OD size
* Confirm Cable Length and Material.
Q. Do you have any MOQ limit for led light order?
A: Low MOQ, 1pc for sample checking is available.
Q: Do you have a guarantee of your product quality?
A: Yes, we provide warranty for one year.
İlgili kişi: Ms. Carly Lu
Tel: +86 15986694303
2 Pinli Su Geçirmez Dairesel Konnektörler, 50A 500V Dairesel Kablo Konnektörleri
20A 3 Pimli Suya Dayanıklı Dairesel Konnektörler, M19 IP68 Dairesel Konnektörler
5 Pinli Su Geçirmez Dairesel Konnektörler, Güç Kablosu M25 Dairesel Konnektör IP67
Toz Korumalı IP67 M19 Konnektör 3 Güç 2 Sinyali İyi Germe Direnci
Erkek Kadın Suya Dayanıklı Güç Konnektörü 3 Pimli Esnek Uç Conta Tasarımı
IP67 Kablo ile Suya Dayanıklı Güç Konektörü, 20A Elektrik Güç Kablosu Konnektörleri
30A 500V Suya Dayanıklı Güç Konnektörü, Jnicon Panel Montajlı Güç Konnektörü
Jnicon LED Su Geçirmez Güç Konnektörü, Su Geçirmez M15 Konnektörü 4 Yönlü Paralel
M16 IP68 Su Geçirmez Veri Konektörü, IP68 Su Geçirmez Erkek Dişi Konektör
Panel Tipi Su Geçirmez Veri Konnektörü IP67 5A Soketli 12 Pin Erkek Dişi Fiş
Jnicon 9 Pin Kadın Suya Dayanıklı Veri Konektörü, IP67 3 Pinli Otomatik Suya Dayanıklı Konnektörler
Turuncu Bölme Su Geçirmez Veri Konektörü, M25 Su Geçirmez HDMI Konektörü