| Menşe yeri: | Çin |
| Marka adı: | Jnicon |
| Sertifika: | CE,TUV,UL,RoHS |
| Model numarası: | M25 |
| Min sipariş miktarı: | 100 (10 Çift numune) |
|---|---|
| Fiyat: | negotiable |
| Ambalaj bilgileri: | Yüksek kaliteli ihracat kartonu |
| Teslim süresi: | 3-6 iş günü |
| Ödeme koşulları: | T/T, Paypal, L/C, Western Union |
| Yetenek temini: | 10000/gün |
| Koruma seviyesi: | IP67 | Sabitle: | 3pin Güç Konektörü |
|---|---|---|---|
| Mevcut derecelendirme (A): | 60A maks. | Malzeme: | PPA |
| Bağlantı yolu: | Erkeği dişiye kilitlemeyi itin | Montaj teli: | Lehimleme veya Vidalama |
| Vurgulamak: | Gold plated brass 3 pin plug,M25 waterproof socket connector,60A new energy connector |
||
Quick Detail Of Waterproof Circular Connectors
1) Advanced structure: Self-locking
2) Mutiple pin:2,3,4,5,6,7,8,9 to 22 pins are optional
3) Contact pin: Screw terminal and soldering terminal available
4) Assembly: wire to wire type(no cable),wire to wire by overmolding, wire to board
5) Colours:Black,blue,white and yellow color supported
6) Cable length:Different cable length could be customized
Feature Of Waterproof Circular Connectors
1. Safe use in the field, thanks to a high degree of protection,high tensile strength, abrasion and notch resistance
2. Flexible: connectors for on-site assembly,extremely high winding and unwinding strength
3. Soldering connection: proven connection technology for a large selection of different conductors
4. M8 extension cable or Flying leads(open cable ends),with good oil resistance/ chemical resistance
5. High temperature 260 degree ,solder reflowing
6.90 degree angled or straight(180 degree) overmolded M8 connector with PUR or PVC cable
7. Cable jacket with different colors,grey,black,orange,yellow,blue,overmolded color can be customized.
8. Connector Screw/Nut:Plastic/Brass/Stainless steel
9. A-coding/B-coing/D-coding
| Electrical Parameters | |
| Number of Poles | 3 |
| Current Rating | 50A max |
| Voltage Rating | 600VAC max |
| Durability Voltage | 2500VAC @ 60 s. |
This M25 waterproof power Connector has a waterproof rating of IP67. To assemble the M25 Outdoor Waterproof Connector,only a Screwdriver is required to attach the two wires inside each main body. Once each side is connected, the wiring is fully protected from the elements.
| Technical Parameters | |
| Contact Resistance | 10 mΩ max |
| Insulation Structure | 500 MΩ at 500VDC |
| Operating Temperature | -40°C ~ +105°C |
| IP Class | IP67 (1m / 30min) |
| Mold Material | PA66 |
| Contact/Terminal Material | Gold Plated Brass |
| Seal Material | Silicone |
Once assembled, the M25 Outdoor Waterproof Conector is easy to plug and play while keeping the elements and water out of splices and junctions. To disconnect, just unscrew the main body and pull apart the two ends.The M25 Waterproof conector has multiple waterproofing levels, consisting of o-rings, waterproof sealant, and flexible end seals designed to tighten and close awhen screwed together.
| Operation Parameters | |
| Voltage Rating | 600VAC max |
| Current Rating | 50A max |
| Min Wire Size OD | 6.5mm ~ 10mm |
| Max Wire Size OD | 10.5mm ~ 18mm |
| Max.Cable Cross Section Area | 0.5mm2 ~ 6.0mm2 |
M25 waterproof power connector is the perfect solution to make your own waterproof connection cables easily. Thanks to its screw based terminal, soldering is not required and installation just takes a few minutes.
![]()
![]()
![]()
İlgili kişi: Ms. Carly Lu
Tel: +86 15986694303
2 Pinli Su Geçirmez Dairesel Konnektörler, 50A 500V Dairesel Kablo Konnektörleri
20A 3 Pimli Suya Dayanıklı Dairesel Konnektörler, M19 IP68 Dairesel Konnektörler
5 Pinli Su Geçirmez Dairesel Konnektörler, Güç Kablosu M25 Dairesel Konnektör IP67
Toz Korumalı IP67 M19 Konnektör 3 Güç 2 Sinyali İyi Germe Direnci
Erkek Kadın Suya Dayanıklı Güç Konnektörü 3 Pimli Esnek Uç Conta Tasarımı
IP67 Kablo ile Suya Dayanıklı Güç Konektörü, 20A Elektrik Güç Kablosu Konnektörleri
30A 500V Suya Dayanıklı Güç Konnektörü, Jnicon Panel Montajlı Güç Konnektörü
Jnicon LED Su Geçirmez Güç Konnektörü, Su Geçirmez M15 Konnektörü 4 Yönlü Paralel
M16 IP68 Su Geçirmez Veri Konektörü, IP68 Su Geçirmez Erkek Dişi Konektör
Panel Tipi Su Geçirmez Veri Konnektörü IP67 5A Soketli 12 Pin Erkek Dişi Fiş
Jnicon 9 Pin Kadın Suya Dayanıklı Veri Konektörü, IP67 3 Pinli Otomatik Suya Dayanıklı Konnektörler
Turuncu Bölme Su Geçirmez Veri Konektörü, M25 Su Geçirmez HDMI Konektörü